"Hakkımızda"

İNCİAY YAPIM

İNCİAY YAPIMCILIK FİLİMCİLİK YAYINCILIK REKLAMCILIK MATBAACILIK İTHALAT İHRACAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ.


Şirket Ortakları Fatma Aydın ve Habibe Tuna’dır

FAALİYET ALANLARI:
Kitap,Gazete & Dergi & Müzik & Sinema

YAPTIKLARIMIZ
Mersin’in doğan güneşi tabiri caizse ilk yerli film yapımcısıdır. Sinemacılık tarihinde Mersin’den katkı sağlayan İnciay Yapım iki film, altı bölümlük, 9 bölümlük iki adet dizi film, bir adet tanıtım filmi yapmıştır. 
Şimdi ise “Üç Kızlar” adlı uzun metrajlı üçüncü filminin çekimleri için hazırlanıyor.

TEK KADIN
124 dakika uzun metrajlı film. Yönetmeni Ercüment Ateş. Eser Sahibi Mehmet Doğan, Senarist Rüştü Aydın’dır.
Kargıpınarı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Doğan’ın “Talihsiz Ayşe” adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır.
Oyuncuları Ovacık Köyü sakinleri.
Yörenin Yörük-Türkmen yaşayışını konu alan, doğal ses ile çekimi yapılan film dramatik sahneleri ile dikkat çekiyor.
Yapımcının, Yönetmenin ve oyuncuların ilk kez sinema eseri ortaya koyulduğu Mersin kentinin ilk filmi.
KONU:
Yörenin kültürel dokusunun da ele alındığı bu film Silifke yöresindeki sosyal yaşamın çadır hayatını ele almıştır.
Ayşe küçük yaşta annesini kaybeder. Baba, üç yıl aradan sonra yeniden evlenir. Analık elinde büyüyen Ayşe, itilip kakılmaktan, horlanmaktan bıkmıştır. Üstelik bir de analığın yeğeni tarafından kaçırılmaya çalışılmıştır.
Köyün tarihi eserleri ile birlikte hayvanların da görüntüye girdiği bu film Kültür Bakanlığından seyredilmeye layık görülmüştür.

KİYA
Kargıpınarı Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Doğan’ın “Teslime” adlı kısa öyküsünden esinlerek sinemaya uyarlanan KİYA filmi 35 yıllık Muhtar Mehmet Doğan’ın biyografisini konu almıştır.
İnciay Yapımın üstlendiği ve senaryosunu Rüştü Aydın’ın yazdığı, 90 Dakikalık uzun metrajlı filmin konusu içinde şair hayatı ile muhtar olarak halka hizmet etmenin yaşamı anlatılmakta.

YÜZLEŞME (TV DİZİSİ)
İnciay Yapım’ın yaptığı ve 6 Bölümden oluşan “Yüzleşme” adlı TV Dizisinin çekimleri Mersin Merkezde yapıldı. Oyuncular ev hanımı ve esnaflardan oluşan bir kadro ile 40 dakikalık çekimlerin senaryosunu Ercüment Ateş yazdı ve Yönetti.
Tarsus’ta yayın yapan Güney TV’de yayımlandı.

KARA ÇADIR (TV DİZİSİ)
İnciay Yapım’ın hazırladığı ve 9 Bölümden oluşan Kara Çadır adlı TV Dizisi, TEK KADIN Film çekimlerinin ham görüntülerinden hazırlanmıştır. Mersin Kanal 33 TV’de yayınlandı.

TANITIM FİLMİ
3000 yıllık tarihi geçmişe sahip Silifke İlçesi Uzuncaburç Beldesi konu edilen bu tanıtım filmi 7 dakikalık… Yörenin tüm tarihi kalıntılarının tanıtıldığı film, Uluslar arası müzik festivali komitesinin de ilgisini çekti.

ÜÇ KIZLAR
İnciay Yapım’ın uzun metrajlı filmlerinden tarihi eser kaçakçılığını konu alan Üç kızlar filmi Silifke ilçesinin Uzuncaburç beldesinde çekildi.

KITMİR
İnciay Yapım’ın Uzun Metrajlı sinema filmi “Kıtmir” Tarsus Eshab-ı Kehf Mağarasında geçen “Yedi Uyurları”ın yaşam öyküsü konu ediyor.
Zalim bir Kral’dan kaçarak 309 yıl bir mağarada uyuduklarına inanılan yedi uyurların öyküsü Kur’an-ı Kerim’de de Kehf suresinde anlatılmaktadır.

ALBÜM ve KLİP TE DE ÖNCÜ 
İnciay Yapım Mersin’de hep ilkleri yapmayı hedeflemiştir. Aybüke Ayberk’e “Turan” adlı bir albüm, üç adet çalışmasına da klip çekmiştir. Yine Sanatçı Tunahan’ın Kan Kuzusu adlı şehitlerimiz atfen yazılmış çalışmasına da aynı ad ile klip çekmiştir. 

Karacaoğlan projesi olan Uzun Metrajlı film çalışması “Elif”in ise önümüzdeki yıl çekimlerine başlanacak.