Kategoriler
Yeni Çıkan 2 Kitap
Yeniliklerden ilk sen haberdar olmak istermisin?
Sipariş Takip


Dev Mantar

Kitap Kodu:
Fiyatı: 7 TL
Adet:
Stok Durumu: Stokta Yok

Kitap Detayları


Yazar Aydın, Yine Bir İlke İmza Attı

Okurlara Müjde ; Ahtapot, Aslan, Mantar ve Kaplumbağa Yola Çıktı

 

Mersin İstikbal Gazetesi kurucu yazarı ve Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın yine bir ilke imza attı.

Yıllardır Mersin’de kültür ve sanat dalında bir çok ilki gerçekleştiren Aydın,  Mersin’e özgü narenciye içerikli yapılan hayvansal figürleri konu alan çocuk hikaye kitapları yazdı.

Her yıl Mersin’de yapılan narenciye festivalinden narenciye ile hazırlanan figürlerden esinlenerek çocuk kitaplarını yazmaya karar veren Aydın, amacının; Mersin’i, kültürel değerlerini ve narenciyenin önemini, merak uyandırarak çocukların öğrenmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Ressam Necla Çağlar’ın resimlediği çocuk kitapları; Ahtapot, Aslan, Dev Mantar ve Gezen Kaplumbağa ve Kükreyen Aslan isimleriyle okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. ,

Kitabın baş kahramanları Bilgiç Tuğba ve Yavuz Hasan’ın Mersin’i karış karış gezerken çeşitli maceralarını anlatan kitapta, Bilgiç Tuğba ve Yavuz Hasan’ın çıktıkları bu yolculuklar karakterleriyle merak uyandırıyor.

Anlaşılması kolay ve sade bir anlatımı tercih eden Aydın’ın Ahtapot, Aslan, Mantar ve Kaplumbağa çocuk kitapları görselliği ile de çocukların ilgisini çekecek.

 

Kitap Özellikleri


Şirketimiz İnciay Yayınlarından çıkan, Yazar Rüştü Aydın’ın “ Kükreyen Aslan”, “Dev Mantar”, Gezen Kaplumbağa” ve “Büyük Ahtapot” adlı 16 şar sayfa, tüm sayfaları renkli baskılı, ISBN ve Bandrollü çocuk kitapları;  Bilgiç Tuğba ve Yavuz Hasan’ın konuşmaları ile hem Mersinimizi hem de kültürümüzü anlatıyor olması ve çocuklarımızın küçük yaşlarda okuma alışkanlığı kazanmasını sağlayacak olan çocuk kitaplarıdır.

 

Kitap Yorumları


 


Diğer Kitaplar