Kategoriler
Yeni Çıkan 2 Kitap
Yeniliklerden ilk sen haberdar olmak istermisin?
Sipariş Takip


Zengin ve Fakir Çukurlar

Kitap Kodu: 19
Fiyatı: 12 TL
Adet:
Stok Durumu: Stokta Var

Kitap Detayları


Şair-Yazar Halit Anber’in ilk kitabı çıktı. inciay Yayınlarından çıkan kitabında şiirlerini derleyen Şair-Yazar Halit  Anber, Mersin’de sürdüğü yaşamın izlerini şiirleri vasıtasıyla Mersinlilerle paylaşıyor. Doğa, aşk sevda kokan mısraları ile Mersinlilerin beğenisine sunulan “Zengin ve Fakir Çukurlar” adlı şiir kitabını www.inciaykitap.com adresinden temin edebilirsiniz.

Şair Farkımız adlı şiirinde sevdiğine şöyle seslenir; “ Sen, Gül Dalında gonca/ Ben, Dağ yolunda yonca/ Durum böyle olunca/Gördünmü güzelim/ Muhatabın değilim…” Kitabına ismini veren “Zengin ve Fakir Çukurlar” isimli şirinde ise  aşkı anlatmış şair.

HALİT ANBER’İN ÖZGEÇMİŞİ

Mersin’de Kiremithane Mahallesi’nin Tahtalı Cami arkasında bulunan nosunu bilmediğim sokağında ki evimizde doğmuş, tarih kimine göre 1936 kimine göre 1938 ama anneme göre de askere erken gidebilmemiz için babam diğer ağabeylerimle birlikte hepimizin yaşını büyütmüş.

Evet esnaf bir babanın ev hanımı bir annenin 6 çocuğunun en küçüğü olarak şuan kendimi 75-80 yaşlarında hissediyorum. Ama Nüfusta 1936 yazar……

İlkokulu Gazi paşa Ortaokulu Tevfik Sırrı Gür Lisesinde tamamladım. Maddi imkansızlıklardan dolayı kendimi çalışmaya yönlendirdim. Marangoz çıraklığı ile başlayan çalışma hayatım Mersin Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı olana dek sürdü.

Askerliğimi İstanbul Yıldız Sarayında, Ordu-Foto Film Merkezinde dublaj ve dekor işlerinde çalışarak yaptım. Askerden dönüşümde yazlık sinema açtım, başarılı olamadım. Tekrar asıl mesleğime döndüm.

1965 Yılında evlendim 2 kız 1 oğlum oldu. Hobi olarak 1960 yılından itibaren de şiir ve makale yazılarım, gazeteler de yayınlandıkça daha çok yazmaya başladım.

Futbol merakım mahalle takımımız olan Yeşilyurt adındaki takımda kaleci olarak başladı. sonra Türk Ocağı, Yol spor takımlarında 16 yıl devam etti. Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığına başladım.

Sırayla Yeni Mersin, Tarsus Gazetesi,1966 yılında ise ilk profosyonel olarak Yeni İstanbul Gazetesi spor muhabirliğini Doğan Koloğlu ile uzun yıllar yürüttüm. Mersin TV’ de her gün Mersin Gündemi programları yaptım. Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin davetlisi olarak 2001 yılında Hatay da yapılan seminere katıldım. Elektro-Manyetik dalgalar ve Baz İstasyonları hakkında konuşma yaptım. Spor saatinde Orhan Ayhan ile spor spikerleri konusunda karşılıklı konuşmalar yaptım.

Bir plaket ile bir sertifika Gazeteciler Cemiyeti başkanı Sayın Orhan Erinç tarafından verildi.

S.S Toroslar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini Şoförler Odası Başkanı Veysel Sarı, Bakkallar Odası Başkanı Eşref Tonbak ve Sıhhı Tesisatçılar Odası Başkanı Mehmet Kabadayı ile kurduk. Halen 21 yıldır görevimin başındayım. Hedef Dergisi’nde ve muhtelif gazetelerde köşe yazılarım var. Akıl Yolu Derneği Başkan Yardımcılığı yaptım. Daha sonra Mersin Yazarlar Derneği Başkanlığını Rüştü Aydın’a devrettim. Akdeniz Gazeteciler Radyo ve Televizyoncular derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak faaliyet göstermekteyim.

İnciay Yapımcılığın Çektiği Kısa Metrajlı Kandiya Güneşi adındaki filmde küçük bir rol de olsa, katkımın oluşu her cephede savaş vermem hobilerimin en güzelidir. Şu an, Mersin Yazarlar Derneği Onursal Başkanı olarak hayatıma devam ediyorum.

 

Kitap Özellikleri


Zengin ve Fakir Çukurlar Şiir Kitabı

kitap kağıdına baskılı

96 sayfa 14x20 ebatında.

Kitap Yorumları


 


Diğer Kitaplar